Asset Publisher Asset Publisher

Back

UBIERZ DOM W ŚWIĄTECZNY ZAPACH

UBIERZ DOM W ŚWIĄTECZNY ZAPACH

Od 16 grudnia rusza sprzedaż choinek przy siedzibie Nadleśnictwa Barlinek.

Jak śpiewa Anna Szarmach: „Coraz bliżej święta…” i czas pomyśleć o choince. Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia zaczyna się sprzedaż choinek w lasach. W tym roku w naszym Nadleśnictwie również będzie można zakupić świąteczne drzewka.

Decydując się na zakup choinki często pojawiają się wątpliwości: wybrać sztuczną, czy żywą?; jodłę, czy świerka?; ciętą, a może w doniczce?

Oczywiście my zachęcamy do żywej, dzięki czemu dbasz o środowisko.

W małym mieszkaniu sprawdzi się świerk ze względu na swoje gęste ugałęzienie. Jodła ma szerzej rozstawione okółki i pięknie prezentować się będzie na większej przestrzeni.

Nadleśnictwo Barlinek w ofercie posiada tylko drzewka cięte – pamiętajmy więc o ich podlewaniu by zachowały świeżość przez całe święta Bożego Narodzenia. Decydując się natomiast na zakup choinki w doniczce należy zwrócić uwagę, by była w niej hodowana od początku, a bryła była dostatecznie duża. Pamiętajmy również o tym, by choinka pochodziła z legalnego źródła, o co można zapytać sprzedającego. Leśnicy pozyskują świąteczne drzewka zazwyczaj z plantacji choinkowych zakładanych na gruntach rolnych. Po wycięciu teren zagospodarowany zostaje poprzez sadzenie następnych drzewek – koło się zamyka. Istotny jest fakt, że przez 8-9 lat do wycięcia drzewa te uczestniczą w obiegu dwutlenku węgla i tlenu.

 

CENY ZBYTU CHOINEK ŚWIERKOWYCH

W OBROCIE DETALICZNYM

W 2017 roku

1.

do – 1,5 m

20 zł

2.

1,6 – 2,5 m

30 zł

3.

2,6 – 5,0 m

40 zł

4.

5,1 – 10,0 m

70 zł

5.

do – 1,50

30 zł

6.

1,6 – 2,5

40 zł

7.

2,6 – 5,0

50 zł

8.

5,1 – 10,0

100 zł

11.

Stroisz-świerk:

1 wiązka

3 zł

12.

Stroisz-świerk srebrny lub daglezja:

1 wiązka

6 zł

 

 


Asset Publisher Asset Publisher