Asset Publisher Asset Publisher

Groźny pożar w leśnictwie Krzynka 02.07.2019 | Piotr Smorąg ...
Niebezpieczny pożar w leśnictwie Szable 05.06.2019 | Piotr Smorąg ...

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Od nasionka do 100 - letniej sosny.

Od nasionka do 100 - letniej sosny.

Pierwszo- i drugoklasiści odwiedzili szkółkę leśną w Moczydle.

Piękna, słoneczna pogoda przywitała uczniów ze Szkoły Podstawowej numer 1 z Barlinka na szkółce leśnej w Moczydle. 26 kwietnia pierwszo- i drugoklasiści uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez leśników (Iwonę, Ewę, Piotra i Jakuba) z wykorzystaniem naszej bazy edukacyjnej. Przyswojeniu wiedzy na pewno sprzyjało  świeże powietrze i piękna otaczająca świeża zieleń. W trakcie pobytu dzieci mogły poznać odrobinę leśnych tajemnic.

Atrakcją była magiczna gra Jakuba na rogu myśliwskim. Dzieci zamykały oczy i wyobrażały sobie zwierzęta, dla których grano poszczególne „sygnały”.

Uczniowie angażowali się w rozmowy na temat życia lasu, jego mieszkańców oraz pracy leśnika. Z zaciekawieniem słuchały informacji na temat szkółki leśnej, w której leśnicy produkują sadzonki. Warto dodać, że obecnie na szkółce trwają intensywne prace związane z wyjmowaniem sadzonek, m in. sosny, buka, dębu, które trafiają na uprawy leśne. Wymienione gatunki drzew to najczęściej spotykane drzewa w Puszczy Barlineckiej.

Bogatsi o nową wiedze i doświadczenie zakończyliśmy spotkanie miłym akcentem w postaci ogniska z kiełbaską. Każda taka wyprawa dla uczniów jest wspaniałą rozrywką, ale przede wszystkim skarbnicą wiedzy i potwierdzeniem faktu, że w poszukiwaniu atrakcyjnych miejsc nie trzeba wyjeżdżać daleko, wystarczy rozejrzeć się po najbliższej okolicy.