Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Tydzień pełen wrażeń.

Tydzień pełen wrażeń.

W poszukiwaniu Jesieni.

Wiedzy o lesie i przyrodzie najlepiej szukać w terenie dlatego w ubiegłym tygodniu leśnicy gościli młodych adeptów przyrody.

Odwiedzili nas:

Przedszkole pod Topolą z Barlinka,

Przedszkole Miejskie numer 1 z Barlinka,

Szkoła Podstawowa nr 13 z Gorzowa Wielkopolskiego.

Spotkania tradycyjnie zorganizowaliśmy na szkółce leśnej w Moczydle. Dzieci uczestniczyły w zajęciach przygotowanych z wykorzystaniem naszej bazy edukacyjnej, ale przede wszystkim poznawały przyrodę za pomocą zmysłów dotyku, wzroku i zapachu. W tym czasie mogły odpocząć od obowiązków szkolnych jednocześnie poznając zagadnienia związane z leśnictwem. Mogły dowiedzieć się czym zajmują się leśnicy i dlaczego ich praca połączona z pasją jest tak ważna dla społeczeństwa. Każda taka wyprawa dla uczniów jest wspaniałą rozrywką, ale także potwierdzeniem faktu, że w poszukiwaniu atrakcyjnych miejsc nie trzeba wyjeżdżać daleko, wystarczy rozejrzeć się po najbliższej okolicy.

W piątek natomiast las przyjechał do przedszkolaków - odwiedziliśmy Przedszkole w Wiśniowym Sadzie, grupę „jesień”. Tematem przewodnim spotkania była budowa warstwowa lasu. Dzieci doskonale przypisały rośliny i zwierzęta do poszczególnych warstw. W prezencie otrzymaliśmy od przedszkolaków wykonany przez nie przepiękny obraz jesieni, który ozdabia nasze biuro i zwraca uwagę wszystkich odwiedzjących Nadleśnictwo.


Lista aktualności Lista aktualności