Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Patrole konne w lasach

Patrole konne w lasach

Strażnicy Leśni zamieniają konie mechaniczne na żywe, aby dotrzeć w mało dostępne miejsca.

Las jest domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt, a także miejscem odpoczynku i rekreacji dla ludzi. Ważne jest to, aby w prawidłowy sposób korzystać z dóbr, jakie daje nam las. Pracownicy Służby Leśnej, a w szczególności Straż Leśna dbają o porządek i przestrzeganie przepisów podczas pobytu w lesie.

 

Na terenie Nadleśnictwa Kłodawa oraz Nadleśnictwa Barlinek prowadzone były patrole konne, w celu wykrycia oraz udaremnienia wykroczeń i przestępstw z zakresu szeroko rozumianego szkodnictwa leśnego. Strażników Leśnych w siodle, można było spotkać w okresie od 01.10. – 04.10. 2019 r.

 

Patrole konne umożliwiały dokładną penetrację obszarów niedostępnych dla dojazdu samochodem. Patrolowanie terenu konno, sprzyjało częstym spotkaniom z osobami przebywającymi w lesie. Strażnicy Leśni, napotkanym ludziom udzielali informacji na temat prawidłowego korzystania z lasu. Pouczenia i rozmowy dotyczyły w dużej mierze wjazdu autami na tereny leśne.

 

Wykorzystanie koni wierzchowych podczas patroli w lesie, dla wielu jest niecodziennym widokiem. Napotkani Strażnicy Leśni wzbudzali pozytywne emocje wśród osób przebywających na terenach leśnych. Bezpośredni kontakt oraz rozmowy z ludźmi odnośnie prawidłowego zachowania i przestrzegania przepisów w lesie, na pewno wpłyną na zwiększenie świadomości społeczeństwa.


Lista aktualności Lista aktualności