Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Obchody Dnia Świętego Huberta

Obchody Dnia Świętego Huberta

Mieszkańcy powiatu myśliborskiego wspólnie świętowali VII Powiatowe Obchody Dnia Świętego Huberta w Barlinku.

Dzień Świętego Huberta patrona myśliwych jest to czas, w którym ludzie związani z lasem dziękują za możliwość korzystania z dóbr, jakimi obdarza nas przyroda. 

W Barlinku, 17 listopada świętowaliśmy VII Powiatowe Obchody Dnia Świętego Huberta, na które zapraszali przedstawiciele Nadleśnictw powiatu myśliborskiego: Barlinek, Dębno, Myślibórz, Różańsko oraz Koła Łowieckie w zasięgu terytorialnym tych Nadleśnictw.

Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce w Kościele Rzymskokatolickim p.w. Niepokalanego Serca NMP w Barlinku, gdzie odbyła się msza święta koncelebrowana. Pan Sławomir Gibert Nadleśniczy Nadleśnictwa Barlinek powitał wszystkich przybyłych gości, po czym poprosił o modlitwę w intencji wszystkich myśliwych i leśników, a także za tych, którzy odeszli już do Krainy Wiecznych Łowów. W trakcie uroczystości o głos został poproszony Pan Andrzej Szelążek Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, który uczestniczył w wydarzeniu. Rangę wydarzenia uświetniła również obecność sztandarów kół łowieckich z terenu powiatu myśliborskiego. Po błogosławieństwie można było wysłuchać krótkiego koncertu chóru „Halka” oraz Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Gryf” przy Okręgowej Radzie Łowieckiej w Szczecinie.

Po Mszy Świętej mieszkańcy zostali zaproszeni na Rynek Miejski, gdzie mogli spróbować dań z dziczyzną. Degustacji towarzyszyły liczne rozmowy na temat kultury łowieckiej oraz pracy leśników. Głównymi atrakcjami były: wystawa trofeów łowieckich, obrazów myśliwskich, sokolnicy oraz psy myśliwskie. Niedzielne popołudnie zaskoczyło nas przyjemną słoneczną pogodą, co dodatkowo umożliwiało miłe spędzenie czasu. Nie mogło również zabraknąć stoiska Nadleśnictwa Barlinek, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli przy pomocy pracowników Nadleśnictwa rozwiązywali przyrodnicze zagadki.

 

O tym wydarzeniu możesz również przeczytać tutaj

 


Lista aktualności Lista aktualności