Wydawca treści Wydawca treści

Groźny pożar w leśnictwie Krzynka 02.07.2019 | Piotr Smorąg ...
Niebezpieczny pożar w leśnictwie Szable 05.06.2019 | Piotr Smorąg ...

Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Festiwal Podróżniczy „Włóczykijki” za nami.

Festiwal Podróżniczy „Włóczykijki” za nami.

Podróże małe i duże. Zaglądamy do świata roślin i zwierząt.

Weekendowy festiwal przyciągnął setki osób, ale to nie powinno dziwić – było atrakcyjnie i ambitnie. Spotkania z podróżnikami, związanymi z morzem, górami, podróżujący autostopem, rowerem, samolotem, podróżujący z dziećmi. Jak mówią organizatorki: „dla każdego coś ciekawego”.

W czasie trwania Festiwalu oprócz prelekcji miały miejsce liczne warsztaty. W tym roku nasze Nadleśnictwo również włączyło się w tę część. Ewa Krygowska i Sebastian Klimczak zabrali uczestników do świata zwierząt i roślin. Tropiliśmy zwierzęta jak Sherlock Holmes, zamieniliśmy się w detektywa i odkryliśmy cechy charakterystyczne śladów i tropów zwierząt. Stworzyliśmy wspólną bajkę o nasionku sosny – w ramach warsztatów artterapii. Ten rodzaj tworzenia bajki uczy tolerancji i właściwego zachowania w lesie. Bajkoterapia i artterapia to możliwość poznania siebie, to przygoda z tworzeniem oraz kreatywnym myśleniem.

Festiwal swoim wystąpieniem zakończył Jacek Hugo-Bader, polski dziennikarz, z wykształcenia pedagog. Autor kilku książek, miedzy innymi Dzienniki kołymskie oraz Biała gorączka. Jak mówi sam o sobie: „W poprzednim wcieleniu pewnie byłem Rosjaninem”. Opowiadał o podróżach pełnych pasji  i niesamowitych zdarzeń.

Włóczykijki przyciągnęły do Barlinka mnóstwo osób z całej Polski. Wierzymy, że miejsce, atmosfera spotęguje chęć poznawania tego miasta, lasów Nadleśnictwa Barlinek o każdej porze roku.