Wydawca treści Wydawca treści

Groźny pożar w leśnictwie Krzynka 02.07.2019 | Piotr Smorąg ...
Niebezpieczny pożar w leśnictwie Szable 05.06.2019 | Piotr Smorąg ...

Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

W wakacje dzieci się nie nudzą

W wakacje dzieci się nie nudzą

Las to idealne miejsce, by spędzić w nim wolny czas. Przekonała się o tym młodzież przebywająca na koloniach w Puszczy Barlineckiej.

Już po raz kolejny grupa leśników z naszego Nadleśnictwa miała przyjemność prowadzić edukację przyrodniczo-leśną dla młodzieży przebywającej na koloniach. Kolonie zorganizowane były przez Centrum Edukacyjne Szczecińskiej Fundacji „Talent, Promocja, Postęp”.
4x40

4 turnusy po blisko 40 osób przez całe wakacje mogło się bawić i uczyć, bo przecież w wakacje można odkrywać nowe i przy okazji czegoś ciekawego się nauczyć.

Odwiedziny lasu to możliwość poznawania przyrody za pomocą zmysłów dotyku, wzroku i zapachu. Pomimo tego, że to wakacje i nauka schodzi na dalszy plan, młodzież z zaciekawieniem słuchała informacji na temat tego, czym zajmują się leśnicy, jak wygląda praca w szkółce i dlaczego pasja w zawodzie jest tak ważna. 

Tego dnia głównym punktem była prezentacja naszego wozu strażackiego. A że był to bardzo ciepły dzień, trochę wody dla ochłody się przydało. Każdy z uczestników mógł spróbować ugasić swoje zaciekawienie.

Fakt, że Puszcza Barlinecka cieszy się takim zainteresowaniem wśród osób udających się wakacje, napawa nas, jako leśników optymizmem. Lipiec i sierpień to doskonała pora na zwiedzanie leśnych zakątków. Nadleśnictwo Barlinek  dysponuje urokliwymi miejscami biwakowania, które umożliwiają bliskie obcowanie z przyrodą i gwarantują wspaniały odpoczynek.