Wydawca treści Wydawca treści

Groźny pożar w leśnictwie Krzynka 02.07.2019 | Piotr Smorąg ...
Niebezpieczny pożar w leśnictwie Szable 05.06.2019 | Piotr Smorąg ...

Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Tradycyjne sadzenie lasu z BRATKIEM

Tradycyjne sadzenie lasu z BRATKIEM

Stowarzyszenie Bratek posadził „swój” kawałek lasu na terenie leśnictwa Krzynka.

Leśnicy w Polsce sadzą rocznie 500 milionów drzew. To prawie 13 sadzonek na 1 mieszkańca i prawie 1000 drzew na minutę każdego dnia.

Lesistość Polski systematycznie się zwiększa. Od końca II wojny światowej przybyło w Polsce 2,7 mln ha lasów. Obecnie powierzchnia lasów wynosi 9,1 mln ha, co stawia nasz kraj w europejskiej czołówce.

Sadzenie lasu ze Stowarzyszeniem Bratek to już cykliczne wydarzenie w naszych wiosennych pracach odnowieniowych.  Posadzili „swój” kawałek lasu na terenie leśnictwa Krzynka. Przed przystąpieniem do pracy podopieczni poznali kilka zasad dobrego sadzenia.

Pora idealna, pogoda również, sadzonki Buka z dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym więc sadzenie lasu przez uczniów ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom było przyjemnością.

Już dzisiaj buki pną się do góry, zaangażowanie podopiecznych było znakomite. Teraz Pan leśniczy Jakub będzie dbał o tę uprawę, żebyśmy za kilka lat mogli oglądać piękny bukowy las.

Tegoroczna akcja to trzecia z kolei możliwość włączenia się naszego Nadleśnictwa w działalność i główne cele Barlineckiego Stowarzyszenia. Cieszymy się, że możemy pomóc w przygotowaniu uczniów do pełnienia ról społecznych i samodzielnego - na miarę możliwości - dorosłego życia.