Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Bratek posadził swój las :)

Bratek posadził swój las :)

Prace odnowieniowo – zalesieniowe trwają.

Leśnicy w Polsce sadzą rocznie 500 milionów drzew. To prawie 13 sadzonek na 1 mieszkańca i prawie 1000 drzew na minutę każdego dnia.

Prace odnowieniowo – zalesieniowe trwają.

Lesistość Polski systematycznie się zwiększa. Od końca II wojny światowej przybyło w Polsce 2,7 mln ha lasów. Obecnie powierzchnia lasów wynosi 9,1 mln ha, co stawia nasz kraj w europejskiej czołówce.

Lasy Państwowe kontynuują ogólnopolską wiosenną akcję sadzenia pt.: sadzimy 1000 drzew na minutę, polegającą na sadzeniu lasu z udziałem lokalnej społeczności.

BRATEK posadził „swój” kawałek lasu. Akcja trwała przez dwa dni i odbyła się na terenie leśnictwa Krzynka. Przed przystąpieniem do pracy podopieczni poznali kilka zasad dobrego sadzenia.

Pora idealna, pogoda również, sadzonki Buka z dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym więc sadzenie lasu przez uczniów ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom BRATEK było przyjemnością.

Już dzisiaj buki pną się do góry, zaangażowanie podopiecznych było znakomite. Teraz Pan leśniczy Jakub będzie dbał o tę uprawę, żebyśmy za kilka lat mogli oglądać piękny bukowy las.

Tegoroczna akcja to trzecia z kolei możliwość włączenia się naszego Nadleśnictwa w działalność i główne cele Barlineckiego Stowarzyszenia. Cieszymy się, że możemy pomóc w przygotowaniu uczniów do pełnienia ról społecznych i samodzielnego - na miarę możliwości - dorosłego życia.