Wydawca treści Wydawca treści

Groźny pożar w leśnictwie Krzynka 02.07.2019 | Piotr Smorąg ...
Niebezpieczny pożar w leśnictwie Szable 05.06.2019 | Piotr Smorąg ...

Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

#PRZERWANY MARSZ

#PRZERWANY MARSZ

2-go września Pan Zenon Wawrzyniak, emerytowany pracownik Lasów Państwowych w sposób symboliczny dokończył przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.

2-go września 2019 r. w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej w Szkole Podstawowej im. Hansa Christiana Andersena w Karsku Pan Zenon Wawrzyniak, emerytowany pracownik Nadleśnictwa Barlinek w sposób symboliczny dokończył przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.

Głównym celem #Przerwanego Marszu było to, by 2-go września młode pokolenie Polaków wraz z Polskimi Dziećmi Wojny udali się do szkół na inaugurację roku szkolnego 2019/2020.

Pan Zenon Wawrzyniak urodził się w 1926 roku w Wielkopolsce. Gdy wybuchła II wojna światowa miał tylko 13 lat. Miał iść do Gimnazjum…

Pięć lat okupacji zabrało Jego beztroskie dzieciństwo przysparzając dni pełnych cierpień i smutku.

Dzisiejsza inauguracja roku szkolnego była dla Pana Zenona wyjątkowym i podniosłym wydarzeniem. Pan Adam Błażejewski Dyrektor Szkoły Podstawowej w Karsku uroczyście przywitał Dziecko Wojny, po czym wspólnie z całą społecznością szkolną odśpiewali Hymn Narodowy.

Uczniowie mogli wysłuchać opowieści Pana Zenona, tego jak wyglądał Jego 1 września w 1939 roku i co to znaczy być dzieckiem w czasie wojny.

Projekt Przerwany Marsz to próba stosownego podziękowania pokoleniom Dzieci Wojny za ich życie, za to, co zrobili dla Polski. Pokazanie i udowodnienie, że Ich poświęcenie, ich dramatyczny i trudny los nie poszedł na marne, bo dzięki temu, że Oni wytrwali w tej chwili młode pokolenie może spokojnie rozpocząć edukację.